wyposażenie dla gryzonia

Klatka dla gryzonia

Jeśli szukamy klatki dla gryzonia warto dobrze zastanowić się jakie rozwiązanie akurat w przypadku naszego zwierzaka będzie najlepsze. Dla wielu chomiki, świnki morskie czy króliki to ukochani członkowie rodziny. Dlatego wybierając klatkę dla takiego zwierzaka warto sprawdzić jakie rozwiązanie będzie najlepsze i przemyśleć sobie taki wybór.

KLATKA DLA CHOMIKA – JAKI ROZMIAR

Rozrywkowa natura chomika sprawia, że chętnie się bawi. Dlatego właśnie warto również przygotować taką klatkę, która będzie te zabawy umożliwiała. Można postawić na dwa poziomy, gdzie na jednej znajdą się podstawowe akcesoria, zaś na drugim znajdują się zabawki, które sprawią, że chomik nie będzie musiał się nudzić. Raczej nie powinno się wybierać większej ilości poziomów, ponieważ chomik nie będzie wtedy czuł się komfortowo. Oczywiście wybierajmy takie klatki, w których występuje odpowiednia cyrkulacja powietrza. Dlatego najlepszą opcją są takie klatki, w ramach których dostajemy plastikową kuwetę a pozostałe elementy, prętki będą metalowe.

To najlepsza opcja, sprawdzi się znacznie lepiej niż klatka w całości wykonana z tworzywa sztucznego. Jeśli chodzi o rozmiar to taka idealna klatka powinna mieć mniej więcej 40 cm szerokości, 60 cm długości, około 40-50 cm wysokości. To sporo jeśli spojrzy się na przeciętnego chomika. Jednak to zwierzak ruchliwy i rzeczywiście potrzebuje pewnej przestrzeni. W spożytkowaniu energii pomogą mu różnorakie zabawki. Oczywiście klasyka to kołowrotek, w którym chomik będzie mógł biegać. Dużą zabawę chomik będzie miał również w momencie, gdy będzie mógł drążyć tunele w trocinach, dlatego można ich przygotować nieco więcej wybierając w sklepie głęboką kuwetę.

Wybór klatki dla gryzonia

KLATKA DLA ŚWINKI MORSKIEJ

Świnka morska przy chomiku może być nazwana statecznym zwierzakiem. Raczej stroni od zabawek, ale chętnie spaceruje po mieszkaniu, przy odpowiedniej dawce cierpliwości można nauczyć ją podawania łapki i reagowania na imię. Po zabezpieczonym domu chodzi bez problemu i co jakiś czas wraca do swojej klatki. Jeśli chodzi o klatkę nie musi być ona zbyt duża, ale warto pamiętać, że jest to zwierzę stadne, dlatego warto od razu pomyśleć o towarzystwie dla niej i w tej sytuacji oczywiście trzeba mieć większa klatkę. Co do zasady wtedy dla dwóch świnek musi być to około 1×0,5 metra natomiast dla trzech około 1,2×0.6 metra. Dla łatwego mycia wybrać warto kuwetę plastikową, natomiast nadbudowa dobrze, gdy będzie wykonana ze stalowych elementów. W klatce oczywiście trzeba przygotować miejsce, w którym będzie znajdowała się woda. Zobacz klatki dla świnki morskiej na krakvet.pl

KLATKA DLA KRÓLIKA

Podobnie jak świnki morskie również króliki będą chętnie wędrować po mieszkaniu. Klatka nie musi więc być podobna do placu zabaw. Jednocześnie jednak warto zadbać o dość duży rozmiar, ponieważ królik będzie chciał swobodnie kicać i będzie chciał mieć miejsce gdzie się położyć. Oczywiście nadbudówka również w tym przypadku najlepiej jeśli wykonana będzie z elementów metalowych. Kuweta natomiast z tworzywa sztucznego z praktycznego powodu, ponieważ dużo łatwiej będzie można ją czyścić.