zabawki dla gryzonia

Polecane akcesoria dla chomików, królików i świnek morskich

Świnki morskie, króliki, chomiki są to doskonali zwierzęcy kompani. Aby te zwierzaki długo żyły w zdrowiu należy zadbać o odpowiednie dla nich warunki. Można polecić akcesoria, które przydadzą się przy urządzeniu pupilom legowiska jak i też przy zapewnieniu im rozrywki.

Króliki czy małe gryzonie można mieć nawet w małym mieszkaniu i nie będzie trzeba obawiać, że zwierzaki będą niezadowolone z małej przestrzeni. Są one również idealne dla zabieganych, ponieważ nie trzeba wyprowadzać ich kilka razy dziennie na spacer. Jednak to nie oznacza, że potrzeby będą mniejsze. Każde zwierzę potrzebuje odpowiedniej przestrzeni do życia, która będzie dopasowana do naturalnych potrzeb.

LEGOWISKA

Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwracać uwagę przy organizowaniu przestrzeni dla zwierzaka to miejsce do spania. Jeśli jesteśmy właścicielami chomika powinniśmy się rozejrzeć za odpowiednim domkiem. Nie powinien mieć zbyt dużo miejsca, ponieważ zwierzę musi czuć się w swojej przestrzeni bezpiecznie oraz przytulnie. W końcu jest to takie miejsce, gdzie chomik będzie budował swoje gniazdo. Warto również dokupywać odpowiednią wyściółkę, ona zagwarantuje takie odczucie przytulności.

Świnki morskie również będą czuły się dobrze w domku. W ich przypadku sprawdzać się będzie przytulne legowisko dopasowane do rozmiaru zwierzaka. Jeśli mamy stare posłanie kota czy niewielkiego psa to świnka będzie chętnie adaptować je do swoich potrzeb. Króliki dobrze czują się w legowiskach. Mogą one przybierać różnorakie formy od zwykłych otwartych posłań po specjalne, zabudowane jaskinie. Nie muszą być z materiału, królik będzie cieszył się z legowiska z trawy.

Ekwipunek gryzonia

ZABAWKI

Gdy już zadbamy o organizowanie przestrzeni trzeba pomyśleć także o odpowiedniej rozrywce dla naszego zwierzaka. Zabawki są ważne dla rozwoju zwierząt. Oprócz zabawy dostarczają także do utrzymania dobrego zdrowia dawki ruchu. Rodzaj zabawek powinien być dopasowany do gatunku naszego zwierzaka. Jeśli mamy chomika nie musimy się martwić, ponieważ te niewielkie gryzonie cieszyć się będą z większości zabawek, które będzie można zrobić również samemu. Odpowiednie dla chomika będą wszelkie kołowrotki i specjalne kule do biegania, w których zwierzątko będzie ćwiczyło kondycję.

Świnka morska chętnie będzie się bawić w różnorakich legowiskach, hamakach wykonanych z miękkich materiałów. Dla młodszych osobników są także polecane tunele i różnego rodzaju kartoniki z otworkami, które można samodzielnie wykonać. Taki typ zabawek będzie również odpowiadał królikowi. Kolejną zabawką, z której cieszyć się będzie świnka morska i królik to mostek. Odpowiednia nawet dla chomików. Prosty dodatek, który urozmaici przestrzeń, w której żyje nasz zwierzak. Przechodzenie z jednego krańca klatki do drugiego będzie jak przygoda dla takiego zwierzaka. Takie zwierzaki chętnie będą się bawić również wszelkiego rodzaju wiszącymi zabawkami, które można oczekiwać, że będą budzić ich zainteresowanie. Jest to ciekawa propozycja, która na pewno przy małych zwierzakach będzie dobrym wyborem.